همه کاربران زوم از قابلیت رمزگذاری سرتاسری تماس ها برخوردار می شوند

0
2022

زوم مدتی پیش اعلام کرد که قابلیت رمزگذاری سرتاسری را برای کاربران رایگان ارائه نخواهد کرد و این یکی از ایرادات اساسی اپلیکیشن مورد بحث بود. حالا این پلتفرم اجتماعی از مواضع قبلی خود عقب نشینی کرده و اعلام نموده همه کاربران زوم از قابلیت رمزگذاری سرتاسری تماس ها برخوردار می شوند. تمام افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند میتوانند از مکانیزم حفاظتی AES 256 GCM برخوردار شوند (اما نکته اینجاست که چت ها از این حفاظت بهره مند نخواهند شد).

زوم ادعا کرده با عدم ارائه این قابلیت برای کاربران رایگان، تلاش داشته افرادی که از این اپ برای مقاصد مجرمانه استفاده می کنند را همچنان مسئول نگه دارد و به نحوی امنیت را در وضعیت متعادل حفظ کند. حالا این شرکت می گوید که بعد از عوض شدن دیدگاهش در این باره راهکار دیگری پیدا کرده تا این هدف خود را نیز محقق نماید.

زوم همچنین خاطرنشان کرده که از سازمان های فعال در زمینه آزادی های مدنی، کارشناسان امنیتی و دولت بازخوردهایی را دریافت کرده و در تدوین اقدامات تازه اش از این دیدگاه ها استفاده نموده است. کاربران رایگان برای استفاده از قابلیت رمزگذاری سرتاسری باید یکبار فرایند احراز هویت را انجام دهند.

در بیانیه زوم در اینباره آمده است:

تمام کاربران زوم از قابلیت رمزگذاری AES 256 GCM به صورت پیش فرض برخوردار خواهند شد هرچند که مشخص نیست از پروتکل های متفاوتی برای این منظور استفاده می شود یا خیر؟ گفتنی است رمزگذاری سرتاسری در برخی سخت افزارها نظیر گوشی های ویدیو کنفرانس SIP یا PSTN مشکلاتی را به وجود خواهد آورد و به همین خاطر کاربران میتوانند هر زمان که خواستند میتوانند قابلیت رمزگذاری را غیرفعال نمایند.

روشن است که یکبار احراز هویت ارزش استفاده از قابلیت رمزگذاری سرتاسری و برخورداری از مزایای متعدد آن را دارد. از طرف دیگر  این اپ حالا به قدری فراگیر و محبوب شده که بعید به نظر می رسد کاربران به خاطر زحمت یکبار احراز هویت آن را کنار بگذارند و کمترین مزیتش این است که از این پس کلیه کاربران زوم میتوانند از رمزگذاری سرتاسری استفاده نمایند.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید