توییتر یکی از ویدیو توییت‌های دونالد ترامپ به عنوان «رسانه دستکاری شده» برچسب گذاری کرد

0
1972

توییتر پنج شنبه شب یکی از ویدیو توییت‌های دونالد ترامپ را به عنوان «رسانه دستکاری شده» برچسب گذاری کرد. توییتر با این کار برای سومین بار در طول یک ماه علیه ترامپ وارد عمل شد و تنش را وارد مرحله جدیدی کرد.

دونالد ترامپ چند ساعت قبل ویدیویی یک دقیقه‌ای ارسال کرد که در آن کودکی سیاه پوست را در حال فرار کردن از دست یک کودک سفید پوست نشان می‌دهد. زیر ویدیو لوگوی شبکه CNN (از رسانه‌های ضد ترامپ) گذاشته شده و کنار آن جمله: «کودک وحشت زده از کودک نژادپرست فرار می‌کند» حک شده است.

در ادامه دویدن کودکان به طرف همدیگر (آنچه که واقعاً اتفاق افتاده بود) نمایش داده می‌شود. ترامپ همیشه از شبکه CNN تحت عنوان Fake News یا اخبار جعلی یاد کرده و با این کار قصد داشت به این شبکه طعنه بزند، ولی ارسال این ویدیوی دستکاری شده کار دستش داد. شبکه CNN این خبر را سال قبل پوشش داد و ویدیوی واقعی را ارسال کرده بود.

سخنگوی توییتر در این مورد گفت: «این توییت با توجه به قانون رسانه مصنوعی و دستکاری شده ما برچسب گذاری شده تا آگاهی کاربران افزایش یابد.»

این ویدیو توسط یکی از حامیان ترامپ با نام کاربری CarpeDonktum دستکاری شده که در طرفداری از او ویدیوهای طنز می‌سازد. توییت ترامپ به فاصله کوتاهی پس از انتشار به سرعت وایرال شد و تاکنون ۸.۳ میلیون نفر آن را تماشا کرده‌اند.

توییتر در طول ماه گذشته دو مرتبه توییت‌های ترامپ را برچسب گذاری کرده و خشم او و طرفدارانش را برانگیخته است. اقدامات توییتر علیه ترامپ باعث شد تا او فرمان اجرایی علیه شبکه‌های اجتماعی امضا کند. خرداد ماه امسال توییت ترامپ در مورد رای گیری از طریق نامه «بطور بالقوه گمراه کننده» برچسب گذاری شد. چند روز بعد باز هم یکی دیگر از توییت‌های او به خاطر ترویج خشونت سانسور شد.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید