لینکدین قابلیت جدیدی برای کاریابی آسان‌تر ارائه کرد

0
1842

لینکدین قابلیت جدیدی برای کاریابی به بخش پروفایل کاربران اضافه می‌کند تا درصورت جست‌وجوی کار، فرایندی آسان‌تر داشته باشند. قابلیت جدید به‌صورت یک برچسب در تصویر پروفایل است.

مایکروسافت برنامه‌هایی جدی برای کمک به رفع مشکلات احتمالی بیکاری ناشی از ویروس کرونا دارد. ردموندی‌ها بسیاری از تلاش‌های خود در این زمینه را در پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی کسب‌وکاری خود در نظر گرفته‌اند. لینکدین که امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی کسب‌وکار در جهان شناخته می‌شود،‌ قابلیتی به‌نام Open to Work به پلتفرم خود اضافه کرد که افراد جویای کار را بهتر نمایش می‌دهد.

افراد جویای کار با استفاده از قابلیت جدید لینکدین می‌توانند در تصویر پروفایل خود، وضعیت جویای کار بودن را با ظاهری مناسب نمایش دهند. این قابلیت به‌صورت یک نشان یا برچسب درکنار تصویر پروفایل دیده می‌شود که عبارت جویای کار یا Open to Work را نمایش می‌دهد.

لینکدین درحال‌حاضر هم امکان نمایش جویای کار بودن را دراختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در همان قابلیت‌های قبلی می‌توان نوع شغلی که به دنبالش هستید و حوزه‌ی کاری را نیز درکنار زمان و موقعیت مدنظر برای شروع کار، مشخص کرد. قابلیت جدید، این بخش‌ها را در حالتی نمایان‌تر مشخص می‌کند و جامعه‌ی کاربران لینکدین، شما را آسان‌تر پیدا می‌کنند.

opentowork linkdin

قابی که به‌‌صورت هشتگ OpenToWork# در اطراف عکس پروفایل کاربر جویای کار نمایش داده می‌شود، نیاز به جست‌وجو در مشخصات پروفایل را از بین می‌برد. درواقع کارفرماها یا کاربران دیگر به‌راحتی با نگاه به عکس پروفایل شما می‌توانند وضعیت جویای کار را متوجه شوند. به‌علاوه، هر بار که کاربر در پست کاربری دیگر نظر ارسال کند یا یک پست منتشر کند، درکنار همان متن می‌توان به‌راحتی وضعیت اشتغال او را مشاهده کرد. برای فعال‌سازی قابلیت و برچسب عکس پروفایل جویای کار در لینکدین، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد تنظیمات حساب کاربری شوید و در پایین عکس پروفایل، گزینه‌ Show recruiters you are open to work را انتخاب کنید.
  • تنظیمات و گزینه‌های شغل مدنظر مانند موقعیت مکانی و مدل اشتغال را وارد کنید.
  • گزینه‌ی Choose who sees you’re open را انتخاب کرده و نوع نمایش وضعیت جویای کار را انتخاب کنید. در این بخش می‌توان مشخص کرد که وضعیت جویای کار فقط برای کارفرماها نمایش داده شود یا با اضافه شدن برچسب عکس، تمامی کاربران امکان مشاهده‌ی وضعیت اشتغال شما را داشته باشند.

پس از انجام تنظیمات بالا می‌توانید یک پست با هشتگ opentowork# منتشر کنید تا اطلاع‌رسانی پیرامون جست‌وجوی کار برای افراد بیشتری نمایش داده شود.

مایکروسافت در مسیر کمک به اشتغال‌زایی برنامه‌های دیگری را هم در پلتفرم‌های خود مدنظر دارد. برنامه‌های مذکور با تمرکز بر افرادی با موقعیت کاری بهتر پیاده‌سازی می‌شود تا در فرایندهایی همچون معرفی افراد جویای کار، بررسی رزومه‌ها، آموزش تکنیک‌های مصاحبه‌ی شغلی یا تنها ارائه‌ی پیشنهاد اشتغال، به دیگران کمک کنند. برای وارد شدن به برنامه‌ی کمکی اشتغال‌زایی در لینکدین، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • یک پست جدید بنویسید و گزینه‌ی Offer to Help را در آن انتخاب کنید.
  • تمامی گزینه‌های مدنظر برای کمک به دیگران را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی Done کلیک کنید. از گزینه‌های دردسترس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
      • OfferingHelp: General Help, Career Coaching – راهنمایی کلی، مشاوره‌ی شغلی
  • OfferingHelp: Referrals – معرفی افراد به سازمان‌های جویای نیروی انسانی
  • OfferingHelp: Resume Revies – بازبینی رزومه

لینکدین درکنار قابلیت‌های بالا، گزینه‌های جدیدی برای واکنش به پست‌های منتشرشده در پلتفرم هم ارائه می‌کند. گزینه‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید، واکنش به پست کاربران دیگر را از لایک کردن ساده، فراتر می‌برد.

منبع: زومیت

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید