فرانسه اپراتورهای 5G را به عدم استفاده از تجهیزات هواوی تشویق می‌کند

0
2153

دولت فرانسه مشابه با برخی کشورهای دیگر از اپراتورهای مخابراتی فرانسوی درخواست کرده تا برای تامین قطعات زیرساخت‌های مورد نیاز برای تکنولوژی 5G از هواوی خرید نکنند.

طبق گزارش رویترز، دولت فرانسه به طور کامل استفاده از فناوری‌های مخابراتی هواوی جهت گسترش پوشش 5G را ممنوع اعلام نکرده، اما به شکل جدی توصیه می‌کند اپراتورها تجهیزات مورد نظر خود را از این کمپانی چینی خریداری نکنند.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز مدتی قبل اعلام کرد طی شش ماه آینده استفاده از تکنولوژی‌های هواوی را از برنامه خارج می‌کند. این در حالی است که این کشور برای حدود دو دهه از تجهیزات مخابراتی هواوی برای نسل‌های 3G و 4G استفاده کرده و حدود یک سوم از زیرساخت 5G فعلی آنها نیز مبتنی بر فناوری‌های سازنده چینی است. از طرفی وزارت بهداشت و سلامت بریتانیا نیز گفت که هواوی در ابتدا می‌بایست به شرایط ایده‌آل دست یابد تا بتواند در این کشور حضور داشته باشد.

«گیامه پوپارد» مدیر آژانس امنیت سایبری فرانسه در این رابطه گفته است: «آنچه در حال حاضر می‌توانم بگویم این است که ممنوعیتی کامل در کار نخواهد بود. اما برای اپراتورهایی که در حال حاضر از تجهیزات هواوی استفاده نمی‌کنند، ما به شدت توصیه می‌کنیم که دنبالش نروند و از دیگر برندها استفاده کنند».

پیش از این تصور می‌شد با توجه به سیاست‌های سخت‌گیرانه فرانسه جهت حفاظت از داده‌های امنیتی و اطلاعات خصوصی کاربران، هواوی هیچ جایگاهی در شبکه موبایلی آنها پیدا نکند. اما در حال حاضر دو اپراتور از چهار اپراتور فرانسوی، تقریبا نیمی از زیرساخت‌های مخابراتی خود را بر پایه راه حل‌های شرکت چینی بنا کرده‌اند.

پوپارد در این زمینه ادامه می‌دهد: «برای کسانی که همین حالا از هواوی استفاده می‌کنند، فعلا مجوزهایی را صادر خواهیم کرد که بین سه الی هشت سال اعتبار خواهند داشت.»

اپراتور دولتی Orange از ابتدا سراغ رقیبان هواوی مانند اریکسون و نوکیا رفته. دیگر اپراتورهایی که تاکنون مجوز استفاده از تجهیزات هواوی برای شبکه 5G را دریافت نکرده‌اند، از ابتدای هفته آینده امکان سرویس‌دهی نخواهند داشت. پوپارد در این رابطه توضیح می‌دهد که این تصمیم در راستای حفاظت از استقلال کشور گرفته شده.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید