رهبران کمپین تحریم فیسبوک: ملاقات با زاکربرگ ناامید کننده بود

0
1879

در هفته‌های گذشته شرکت‌های بزرگی به کمپین بایکوت تبلیغاتی فیسبوک پیوسته‌اند و این شرکت ضرر مالی هنگفتی کرده است. اخیرا رهبران این کمپین با مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ و سایر مقامات این کمپانی جلسه‌ای را ترتیب دادند که البته نتیجه مناسبی در پی نداشته است.

به گزارش Engadget، «جسیکا گونزالز»، مدیر عامل اجرایی «مطبوعات آزاد» و یکی از سازمان‌دهندگان این کمپین در بیانیه خود اعلام کرده:

«امروز صحبت قانع‌کننده‌ای مبنی بر اینکه زاکربرگ و همکارانش در حال فعالیت در زمینه مبارزه با نژادپرستی هستند، نشنیدیم. رهبران این شبکه اجتماعی بجای تلاش و زمانبندی برای ریشه کن کردن سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات جعلی، همان صحبت‌های قدیمی را تحویل ما دادند تا بتوانند بدون برآورده کردن انتظارات، ما را آرام کنند. این موضوع تمام نشده. تا زمانی که فیسبوک درخواست‌های ما را جدی نگیرد، به گسترش کمپین بایکوت ادامه می‌دهیم.»

«رشاد رابینسون»، مدیرعامل «Color of Change» که در این جلسه حضور داشته نیز آن را ناامید کننده توصیف کرده:

«کاملا مشخص است که آن‌ها هنوز برای برطرف کردن مشکل نفرت‌پراکنی در پلتفرم خود آماده نیستند.»

دیگر رهبران این کمپین نیز گفته‌اند:

«زاکربرگ همان صحبت‌های قدیمی مبنی بر بستن گروه‌های طرفدار برتری سفیدپوستان، ضد اسلامی و سایر گروه‌ها را ارائه کرده که چندین بار در گذشته شنیده‌ایم. بجای پاسخگویی به درخواست‌های بزرگترین تبلیغ‌دهندگان این پلتفرم که به جمع کمپین بایکوت تبلیغات StopHateForProfit# پیوسته‌اند، فیسبوک از ما می‌خواهد صحبت‌های قدیمی را قبول کنیم.»

سخنگوی فیسبوک در بیانیه‌ای عنوان کرده که این جلسه فرصتی برای شنیدن درخواست‌ها از سوی سازمان‌دهندگان کمپین و تایید مجدد تعهدات برای مقابله نفرت‌پراکنی در این پلتفرم بوده:

«ما برای دور نگه داشتن نفرت از پلتفرم خود، میلیاردها دلار در مردم و فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. ما برای جلوگیری از دخالت در فرایند رای‌گیری و سرشماری، سیاست‌های جدیدی وضع و بزرگترین کمپین اطلاع‌رسانی رای‌گیری در ایالات متحده آمریکا را راه‌اندازی کرده‌ایم. ما بیش از ۲۵۰ سازمان نژادپرستانه را در پلتفرم خود مسدود کرده‌ایم و گزارش‌های منظمی درباره تلاش‌های خود تولید می‌کنیم. ما می‌دانیم که بجای صحبت‌های خود، با عملکردمان قضاوت می‌شویم و از تعامل مداوم گروه‌ها با خود سپاسگزاریم.»

بر اساس اطلاعات گذشته، زاکربرگ و سایر مقامات اجرایی فیسبوک در جلسه‌ای خصوصی عنوان کرده بودند که حاضر به تغییرات سیاست‌ها بخاطر درصد کمی از درآمد خود نیستند. مدیرعامل این شبکه اجتماعی همچنین پیش بینی کرده که در آینده نزدیک تبلیغات این شرکت‌ها دوباره شروع می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید