رونمایی از IOS 15

0
715

اگر دلیل تماشای WWDC21 توسط بسیاری از کاربران را انتظارشان برای رونمایی از  رونمایی از IOS15 بدانیم، بی‌راه نگفته‌ایم.  پس از مقدمه‌چینی‌های مراسم ویژه‌ی توسعه‌دهندگان، IOS15 معرفی شد که تغییراتی را در فیس‌تایم، Messages، اپل مپس، آب‌وهوا و Photos تجربه می‌کند.

نخستین تغییراتی که در IOS15 اعمال شده، تغییراتی برای بهبود تجربه‌ی کاربری فیس‌تایم است. فیس‌تایم حالا برای کاربران اندروید، ویندوز و همچنین بستر وب در دسترس است و به‌دلیل نمایش بهینه‌تر اعضای حاضر در تماس تصویری و امکان تنظیم یک تماس تصویری در قالب جلسه، برای کسانی که به‌دنبال بستری برای جلساتشان هستند گزینه‌ی مناسب‌تری خواهد بود. فیس‌تایم در iOS 15 به قابلیت Spation Audio تجهیز شده است تا صدایی طبیعی‌تر و بدون‌مزاحم را منتقل کند. امکان به‌اشتراک‌گذاری محتوا در تماس‌های ویدئویی، شامل به‌اشتراک‌گذاری صفحه، موزیک و ویدئو نیز فراهم شده است. همه‌چیز برای رقابت با گوگل میت، زوم و اسکایپ آماده است.

رونمایی از ios15

بخش بعدی که دست‌خوش تغییرات شده، اپلیکیشن Messages است. مهم‌ترین تغییر ایجادشده، امکان به‌اشتراک‌گذاری بهینه‌تر محتوای سرویس‌های اپل است؛ به‌عنوان مثال درصورتی که کاربری خبری را از Apple News از طریق Messages با شما به‌اشتراک بذارد، خبر به‌اشتراک گذاشته‌شده در اپلیکیشن Apple News در سکشنی متفاوت به شما نمایش داده می‌شود. ویژگی Shared with you در سایر سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های اپل نظیر سافاری، اپل موزیک و اپل پادکست نیز در دسترس است.

همان‌طور که انتظار داشتیم، تغییرات محسوسی نیز در بخش اعلانات iOS 15 اعمال شده است. ابعاد اعلانات با هدف نگاه‌پذیری بیشتر اندکی بزرگ‌تر شده‌اند. زمانی‌که حالت مزاحم نشوید را فعال می‌کنید، سایر کاربران حین ارسال پیام به شما در Messages امکان مشاهده وضعیت و خواسته‌ی شما برای مزاحم نشدند را خواهند داشت. حالت Fucus، حالتی برای شخصی‌سازی بیشتر اعلانات حین کار است که کاربر به کمک آن می‌تواند صرفا اعلانات اپلیکیشن‌های کاری نظیر Microsoft Teams و Slack را دریافت کنند. خلاصه‌ی اعلانات در آی او اس ۱۵، ویژگی دوست‌داشتنی دیگری است که برای صرفه‌جویی در زمان و انرژی حین بررسی اعلانات کاربرد دارد و کاربران iOS 15 می‌توانند باتوجه به نیازهایشان این بخش را شخصی‌سازی کنند.

رونمایی از IOS15:  قابلیت های جدید

اپلیکیشن Photos، به کمک هوش مصنوعی به قابلیتی موسوم به OCR تجیهیز شده است که امکان تشخیص خودکار متن در تصاویر را در اختیار کاربر می‌گذارند. ویژگی Memories و اضافه شدن Photos به نتایج جست‌وجوی Spotlight نیز از سایر تغییرات این اپلیکیشن به‌شمار می‌روند.

رونمایی از ios15

اپلیکیشن Wallet، اپلیکیشن تازه‌نفسی در میان سایر اپلیکیشن‌های iOS محسوب می‌شود و اپل در آی او اس ۱۵، امکان ثبت کلید‌های دیجیتالی و وعده‌ی اضافه‌شدن امکان ثبت کارت‌های شناسایی و رمزگذاری آن‌ها در Wallet تا آخر سال را به کاربران می‌دهد.

رونمایی از ios15

اپلیکیشن آب‌وهوا در نسخه‌ی جدید iOS، بازطراحی شده است علاوه‌براینکه داده‌های بیشتر را در اختیارتان می‌گذارد، ظاهر خودش را باتوجه به وضعیت آب‌وهوای موقعیت مکانی شما تغییر می‌دهد.

رونمایی از ios15

سرویس Maps، سرویس بعدی تغییریافته در iOS 15 است. گذشته از به‌روزرسانی‌های مربوط به داده‌های نمایشی، ظاهری جدید برای آن درنظر گرفته شده است که از حالا در کشورهای پرتقال و اسپانیا و تا پایان سال به کشورهای استرالیا و ایتالیا در دسترس خواهد بود.

رونمایی از ios15

منبع: زومیت

برای اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید