تغییر نام «فیسبوک» به «Meta»

0
820

موسس و مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ در جریان رویداد Connect از تغییر نام «فیسبوک» به «Meta» (متا) خبر داد. به گفته زاکربرگ، این نام نشان‌دهنده ماهیت این کمپانی و آینده‌ای است که می‌خواهد بسازد.

زاکربرگ در جریان رویداد واقعیت مجازی و افزوده «Connect» از چنین تغییر نامی خبر داد. این نام نشان‌دهنده عملکرد جاه‌طلبانه این کمپانی برای حضور در دنیایی فراتر از شبکه‌های اجتماعی است. فیسبوک نام Meta را با توجه به عبارت متاورس انتخاب کرده است که نشان‌دهنده دنیایی مجازی برای کار و بازی محسوب می‌شود.

متا فیسبوک

زاکربرگ در جریان رویداد Connect گفت که ماهیت فیسبوک که حالا Meta نام دارد، ارتباط افراد با یکدیگر است:

«ما امروز به عنوان یک کمپانی شبکه اجتماعی درنظر گرفته می‌شویم، اما در DNA، ما شرکتی هستیم که فناوری برای ارتباط مردم با یکدیگر ساخته‌ایم و متاورس مرز بعدی است و درست در جایگاهی قرار دارد که ما شروع به کار در شبکه‌های اجتماعی کردیم.»

با اعلام این خبر، ارزش سهام متا یا همان فیسبوک رشد ۳ درصدی را تجربه کرد. در حال حاضر زاکربرگ صاحب meta@ در توییتر و وب‌سایت meta.com است که البته به صفحه خوش‌آمدگویی فیسبوک می‌رود و چنین تغییری را نشان می‌دهد.

متا فیسبوک

همچنین فیسبوک اعلام کرد که تمام کسب و کارهای این شرکت از جمله واتس‌اپ و اینستاگرام به زیرمجموعه «متا» تعلق پیدا می‌کنند. حالا در نسخه بتای واتس‌اپ هم شاهد این تغییر هستیم و می‌توانیم ببینیم که به جای عبارت WhatsApp from Facebook از عبارت WhatsApp from Meta استفاده شده است.

به گزارش WABetaInfo، وقتی واتس‌اپ را در نسخه بتای ۲.۲۱.۲۲۰.۱۴ باز می‌کنید، در پایین اپلیکیشن نوشته شده که این برنامه توسط متا ساخته شده است. واتس‌اپ حدود یک سال پیش عبارت from Facebook را به صفحه اول اپلیکیشن خود اضافه کرده بود. حالا این نام تغییر کرده تا نشان داده شود که فیسبوک به یک شرکت متاورس تبدیل شده است.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید