جهرمی: توسعه اینترنت روستایی منجر به عدالت ارتباطاتی می‌شود

0
2292
جهرمی در رویداد ایرانسل: توسعه اینترنت روستایی منجر به عدالت ارتباطاتی می‌شود

جهرمی: توسعه اینترنت روستایی منجر به عدالت ارتباطاتی می‌شود. صبح امروز ایرانسل بیش از ۱۰۳۴ روستای کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کرد. وزیر ارتباطات در مراسم ایرانسل اعلام کرد که توسعه اینترنت روستایی در راستای عدالت ارتباطی است.

در این افتتاحیه اعلام شد که در حال حاضر ۱۷۹۲۰ روستا به اینترنت نسل دوم، ۱۴۲۶۵ به نسل سوم و ۸۷۹۶ روستا نیز به 4G مجهز شده‌اند. تا امروز بیش از ۱۷۶۰۰ روستا تحت شبکه رومینگ ایرانسل قرار گرفته است. با افتتاح ۳۰۶ سایت، ۱۰۳۴ روستای دیگر به شبکه ملی اطلاعات اضافه شدند.

جهرمی در ادامه اعلام کرد که با یک سرمایه‌گذاری ۳۰۶ میلیاردی که عمده‌اش از سمت دولت و بخشی از آن توسط ایرانسل داده شده، امروز با کمک و زحمت این اپراتور بیش از ۱۰۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات وصل خواهند شد. او نتیجه این توسعه را عدالت ارتباطی دانست و گفت: «از مصادیق عدالت اجتماعی است و در همین ایام شیوع کرونا دیدیم که مسائل مختلفی از آموزش تا اقتصاد مبتنی بر فضای مجازی شد و موضوع عدالت ارتباطی مهم‌تر به چشم می‌آید. حتی سرگرمی مردم از طریق این بستر صورت گرفت.» او تاکید دارد که توسعه اینترنت روستایی به همین دلیل تلاش بسیار ارزشمندی است و باید به آن توجه بیشتری کرد.

وزیر ارتباطات در این مراسم تاکید کرد که قرار بود تا پایان برنامه ششم توسعه، ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به اینترنت پرسرعت مجهز شوند اما اکنون این اتفاق افتاده است و حالا هدف گذاری جدید این است که تا پایان سال جاری، تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

رمز موفقیت ایرانسل از دید وزیر ارتباطات

جهرمی در این میان با تحسین ایرانسل، اعلام کرد که رمز موفقیت این اپراتور در حوزه دیجیتال اینست که از انحصارگرایی دوری کرده و راه را برای جوانان و استارتاپ‌ها باز گذاشته است: «بخش عمده‌ای از فعالیت اکوسیستم استارتاپی وابسته به شرکت‌هایی است که زیرمجموعه ایرانسل کار می‌کنند.»

وزیر ارتباطات در این میان چند پیشنهاد نیز به ایرانسل داد که اصلی‌ترین آن‌ها در رابطه با تحول محتوای فضای مجازی و ایجاد مکانیزمی برای درآمدزایی کاربرانی که از محتوا تولید می‌کنند، بود: «ظرف یک ماه با همراهی سکوهای توزیع کاربر محور، شرایطی را فراهم کنید که بخشی از درآمد محتوا به تولیدکنندگان محتوا برسد، امری که در سراسر دنیا رخ می‌دهد. همچنین ایرانسل باید به حق و حقوق کودکان و صیانت از آنها در فضای مجازی نیز اهمیت ویژه‌ای بدهد. اکوسیستم مخصوص کودکان را توسعه داده‌ایم و مردم با این فرایند زیاد آشنا نیستند و ایرانسل می‌تواند آگاهی رسانی مناسبی در این زمینه انجام دهد.»

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید