گوگل تایید کرد: آپدیت اخیر ویندوز کاربران کروم را به دردسر انداخته است

0
1997

گوگل تایید کرده از زمان انتشار آپدیت موسوم به «می 2020» برای ویندوز 10، کروم دیگر نمی تواند کاربران را در حالت لاگین شده نگه دارد و یکسان سازی یا سینک داده، ذخیره سازی کوکی ها و به یاد آوردن پسوردها یا دیتای مربوط به اکستنشن های ثالث برای آن غیر ممکن شده و گاهی اوقات آن اکستنشن ها را به کلی حذف می کند. نکته دیگر آنکه گوگل از دو ماه پیش متوجه این مشکل شده است.

مهندسان گوگل در گزارشی که دو ماه پیش (در آوریل) پیرامون یکی از باگ های کروم منتشر کردند، وجود مشکلات متعدد در آپدیت می 2020 ویندوز 10 را تایید کردند و در آن زمان این آپدیت هنوز در مرحله تست بتا بود.

عجیب آنکه طبق ادعای وبسایتی به نام Techdows این گزارش بلافاصله برچسب WontFix را دریافت کرد؛ به این معنا که باگ کشف شده هیچگاه پچ نمی شود، نه در آینده نزدیک و نه در آینده دور و با وجود آنکه هیچ پچی برای این باگ پیدا نشد، هفته گذشته مایکروسافت اعلام کرد انتشار آپدیت می 2020 را سرعت می دهد و به این ترتیب روز به روز بر تعداد کاربران کروم که تحت تاثیر این باگ قرار می گیرند و گلایه های آنها اضافه می شود.

البته به نظر می رسد که مایکروسافت آپدیت اخیر ویندوز 10 را صرفا در اختیار کاربرانی قرار می دهد که به صورت دستی انتشار به روز رسانی های جدید را چک می کنند، هرچند که این شرکت بسیاری از محدودیت هایی که پیشتر مانع از نصب به روز رسانی های جدید می شد، برداشته است.

چاره چیست؟

فعلا آپدیت می 2020 را نصب نکنید و منتظر پچ یا رفع باگ یاد شده بمانید. اگر هم آپدیت اخیر را نصب کرده اید، فعلا راهکاری که برای همه مفید باشد وجود ندارد اما یکی از موفق ترین دستورالعمل ها در این زمینه را تاویس اورمندی مهندس گوگل معرفی کرده. کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

Start > Event Viewer > Applications and Services > Microsoft > Windows > Crypto-DPAPI > Operational

به دنبال ارورها بگردید (راهکار مهندس گوگل بستگی به پیدا کردن ارورها در اینجا دارد). اگر خطایی دیدید به مرحله بعد بروید.

  • همه پنجره های کروم را ببندید
  • سیستم را لاگ آف کنید
  • مجدد لاگین کنید و از کروم استفاده کنید

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید