مهاجرت کامل ۲۵ درصد شرکت‌ها به سمت رایانش ابری تا سال آینده

0
3202

نتیجه یک نظرسنجی که پیش از شیوع ویروس کرونا و با مشارک مدیران IT انجام شده نشان می‌دهد ۲۵ درصد از شرکت‌ها تا سال آینده تمام نیازهای خود را توسط رایانش ابری برطرف می‌کنند.

این نظرسنجی در ژانویه و فوریه سال جاری میلادی توسط «O’Reilly Media» از ۱۲۸۳ مدیر فناوری شرکت‌ها صورت گرفته و نشان می‌دهد که تنها شرکت‌های کوچک فاقد بخش‌های بزرگ فناوری خواستار انتقال تمام برنامه‌های خود به فضای ابری نیستند. ۱۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی که در شرکت‌هایی با بیش از ۱۰ هزار کارمند مشغول به فعالیت هستند، از انتقال برنامه‌های کاربردی خود به فضای ابری خبر داده‌اند.

از هر ۱۰ سازمان، ۹ سازمان پیش‌بینی کرده‌اند که میزان استفاده از خدمات ابری توسط آن‌ها با افزایش روبه‌رو می‌شود که چنین موضوعی در نظرسنجی نیز قابل مشاهده است. در حالی که ۲۵ درصد مدیران خبر از انتقال تمام برنامه‌های خود به فضای ابری خبر داده‌اند، بیش از ۶۷ درصد خواهان انجام این کار برای بیش از ۵۰ درصد نیازهای خود هستند.

۵۴ درصد شرکت‌های حاضر در این نظرسنجی از چندین شرکت خدمات ابری استفاده می‌کنند و ۶۷ درصد کمپانی‌ها، سرویس‌های وب آمازون را انتخاب کرده‌اند. در مقام‌های بعدی مایکروسافت «Azure» با ۴۸ درصد و پلتفرم ابری گوگل (GCP) با ۳۲ درصد قرار گرفته‌اند.

استفاده از خدمات ابری نیاز به مهارت‌های خاصی دارد که در این نظرسنجی، بیش از ۵۲ درصد مدیران به استفاده از میکروسرویس‌ها اشاره کرده‌اند. از هر ۱۰ مدیر، ۷ نفر آن‌ها اعلام کرده‌اند که برای مدت زمان سه سال از میکروسرویس‌ها استفاده کرده‌اند.

نویسندگان نظرسنجی جدید، «راجر ماگولاس» و «استیو سوییر» هشدار داده‌اند که میکروسرویس‌ها همچنان برای استفاده سازمانی مناسب نیستند:

«تنها به این دلیل که یک تیم توسعه در حال استفاده از ابزارها، مفاهیم و روش‌های معماری میکروسرویس است، به معنای آن نیست که میکروسرویس‌ها مورد قبول واقع شده‌اند. ممکن است الگوهای میکروسرویس، متمایز از توسعه نرم افزار معمولی برای استفاده در موارد خاص مناسب باشد.»

مهندسی قابلیت اطمینان سایت (SRE) احتمالا به هموار ساختن این مسیر کمک خواهد کرد. نزدیک به ۳۵ درصد سازمان‌های حاضر در این نظرسنجی از اجرای SRE خبر داده‌اند و ۴۷ درصد آن‌ها نیز انتظار دارند در آینده از SRE استفاده کنند.

منبع: دیجیاتو

برای خواندن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید