بروزرسانی جدید iOS باتری آیفون را به سرعت تخلیه می‌کند

0
2120

اگر سیستم عامل iOS 13.5.1 را روی آیفون خود نصب کرده‌اید (iOS خود را بروزرسانی کرده باشید) و با کاهش شدید شارژدهی باتری روبه‌رو هستید، تنها نیستید و افراد زیادی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

اپل چند روز پیش این بروزرسانی را برای مقابله با جیلبریک Unc0ver منتشر کرد، البته به نظر می‌رسد این نسخه کاربران را به دردسر انداخته است. کاربران در نسخه قبلی یعنی iOS 13.5 نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو شده بودند که ظاهرا برخی از آن‌ها در iOS 13.5.1 همچنان وجود دارد.

بر اساس گزارش ZDNet، در این نسخه برنامه‌ها در پس زمینه فعال باقی می‌مانند و باعث افزایش مصرف باتری می‌شوند. برای بررسی این موضوع می‌توانید به بخش تنظیمات و باتری بروید. در این بخش می‌توانید گزینه «Show Activity» در کنار «Activity By App» را انتخاب کنید. در اینجا میزان مصرف باتری اپلیکیشن‌ها در پس زمینه نمایش داده می‌شود، اگر برنامه‌ای برای مدت زمان زیادی در پس زمینه فعال باشد، یعنی با مشکل روبه‌رو هستید.

همانطور که در اسکرین شات بالا مشاهده می‌کنید، برنامه «The Weather» تنها برای یک دقیقه مورد استفاده قرار گرفته اما برای مدت ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه در پس زمینه فعال بوده است. این موضوع برای برنامه «نیویورک تایمز» نیز صادق است و در حالی که مدت استفاده از آن به ۸ دقیقه رسیده، در پس زمینه ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه در حال اجرا بوده است. بیشترین مصرف باتری مربوط به برنامه «هاف پست» می‌شود که با وجود استفاده ۶ دقیقه‌ای، نزدیک به ۲۰ ساعت در پس زمینه فعال بوده است.

علاوه بر این موضوع، شاید گوشی شما زمانی که کاری با آن ندارید گرم یا حتی داغ شود که مصرف بیهوده باتری را در پی دارد. اپل در حال حاضر مشغول توسعه سیستم عامل iOS 13.6 است و بتای ۳ آن به تازگی منتشر شده است. انتظار می‌رود این نسخه از iOS مشکل مصرف بالای باتری آیفون‌ها را برطرف کند، البته در ماه‌های آینده iOS 14 برای گوشی‌های این شرکت از راه می‌رسد.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید