آمازون به خاطر نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، سوریه و کریمه جریمه شد

0
2176

بنابر اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، آمازون به خاطر نقض تحریم های آمریکا علیه ایران سوریه و کریمه و فروش کالا به شهروندان این مناطق ۱۳۴۵۲۳ دلار جریمه می شود؛ این مبلغ بنابر گفته مقامات آمریکایی به خاطر کوچک بودن موارد نقض شده و اعلام داوطلبانه آمازون مبنی بر نقض تحریم ها، چندان قابل توجه نیست.

گفته می شود این شرکت بعد از فروش اجناس خود به افرادی که در فهرست تحریم آمریکا قرار گرفته اند (افرادی که در این کشورها زندگی می کنند یا از سوی دولت های کوبا، ایران، کره شمالی، سودان و سوریه در ماموریت های خارجی به سر می برند) و عدم گزارش دهی مرتب و به موقع صدها مورد فروش کالا به آنها، طی توافقی با دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا پذیرفت که مبلغ ۱۳۴۵۲۳ دلار بابت جریمه بپردازد.

گفتنی است فروش این اقلام بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که آمازون پیشتر گام هایی را برای رفع ایراد سیستم خودکار خود که هرگونه نقض احتمالی تحریم ها را اطلاع می دهد، برداشته و پذیرفته است که با فراهم آوردن دوره های آموزشی لازم برای تیم های مسئول تحریم و کنترل فروش خود از تکرار دوباره این امر خودداری نماید. بد نیست اشاره کنیم که جریمه مالی آمازون می توانست از یک میلیارد دلار فراتر برود.

در ادامه بیانیه خبری وزارت خزانه داری آمریکا پیرامون جریمه مالی آمازون آمده است:

در برخی موارد، سفارش ها از مناطق تحت تحریم و شهرهایی در محدوده تحریم شده انجام می گیرند یا فرد سفارش دهنده از دیکته جایگزین و رایج برای محدوده زندگی خود استفاده می کند و سیستم پایش آمازون نمی تواند آن خرید را تشخیص دهد. برای مثال فرایندهای نظارتی آمازون سفارش هایی که از منطقه Yalta کریمه (محدوده مورد مناقشه روسیه و اوکراین) صورت می گیرند را تشخیص نمی دهد.

 

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید