دولت آمریکا سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت مجازی شدن کلاس‌ها را لغو کرد

0
2072

اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا و وزارت امنیت میهن این کشور پس از مخالفت صدها دانشگاه و چندین شکایت، سیاست اخراج دانشجویان خارجی در صورت آنلاین شدن تمام کلاس‌ها را باطل کردند.

اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا حدوداً یک هفته قبل اعلام کرد دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان در ترم پاییز ۲۰۲۰ کاملاً آنلاین شده باید آمریکا را ترک کنند. به فاصله کوتاهی از این اعلامیه دانشگاه‌های هاروارد و MIT از دولت ترامپ شکایت کردند.

حال اداره اعمال مهاجرت و گمرک و وزارت امنیت میهن آمریکا با دانشگاه‌های یاد شده سازش کرده‌اند. «Judge Allison D. Burroughs»، قاضی فدرال ایالات متحده کمتر از پنج دقیقه پس از شروع جلسه رسیدگی به محاکمه حکم نهایی را اعلام کرد.

دانشگاه‌های MIT و هاروارد در شکایت نامه خود که در دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده در شهر بوستون به ثبت رسیده، تصمیم جدید اداره اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا را «مستبدانه» و «سواستفاده از اختیارات» خواندند. پس از این شکایت، شکایت نامه دیگری از سوی ۱۷ ایالت و دادگاه ناحیه‌ای با پشتیبانی صدها دانشگاه تنظیم شد.

شاکیان مدعی شدند این تصمیم فشار مالی و مدیریتی زیادی بر کالج‌ها و دانشگاه‌ها وارد کرده و در دستورالعمل‌های بازگشایی دانشگاه‌ها که دولتمردان ایالتی آن را مطرح کرده‌اند خلل ایجاد می‌کند. آن‌ها اضافه کردند این تصمیم به دانشجویان هم لطمه می‌زند، چون بسیاری از آن‌ها به دلیل مشکلات مالی و محدودیت در سفرهای بین المللی نمی‌توانند به کشور خود بازگردند.

حال با عقب نشینی اداره مهاجرت و گمرک آمریکا، قوانین ترم بهار ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد که به دانشجویان خارجی اجازه می‌دهد با ویزای F-1 کلاس‌ها را به شکل کاملاً مجازی بردارند. این قانون که ماه مارس سال جاری میلادی اعلام شد، به صدها هزار دانشجوی بین المللی اجازه داد تا پس از غیرحضوری شدن کلاس‌ها همچنان در آمریکا بمانند.

شمار زیادی از دانشگاه‌های آمریکا نظیر هاروارد قصد دارند ترم پاییز را کاملاً مجازی برگزار کنند. موسسات آموزشی دیگر مثل MIT نیز برگزاری کلاس‌ها به شکل مجازی و حضوری را در دستور کار قرار داده‌اند.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید