قابلیت جذب سرمایه و کمک مالی به شکل آزمایشی به اینستاگرام اضافه شد

0
2144

کاربران اینستاگرام در چندین کشور از جمله ایالات متحده آمریکا در آینده نزدیک می‌توانند برای مسائل شخصی خود از طریق این شبکه اجتماعی پول جمع ‌آوری کنند.

این شبکه اجتماعی امروز این قابلیت را به صورت آزمایشی برای کاربران اندرویدی ارائه کرد و در آینده نزدیک دارندگان آیفون نیز به آن دسترسی پیدا خواهند کرد، البته هم اکنون کاربران فیسبوک به چنین ویژگی دسترسی دارند.

برای درخواست جمع آوری کمک‌های مالی شخصی در اینستاگرام، باید پروفایل خود را ویرایش کنید، روی گزینه «افزودن کمک‌های مالی» ضربه بزنید و سپس «جمع ‌آوری پول» را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید این درخواست را دسته‌بندی کرده و به آن اطلاعات بیشتری اضافه کنید، البته برای این کار نیاز به عکس نیز دارد. در نهایت باید اطلاعات پرداخت از طریق «Stripe» وارد شود. تمام درخواست جمع ‌آوری کمک‌های مالی پیش از اینکه منتشر شوند، توسط اینستاگرام مورد بررسی قرار می‌گیرند تا با قوانین مطابقت داشته باشند.

درخواست کمک‌های مالی تا ۳۰ روز پس از انتشار روی این شبکه اجتماعی باقی می‌مانند، البته می‌توان مدت زمان آن را افزایش داد. کاربرانی که درخواست کمک می‌کنند، باید بالاتر از ۱۸ سال باشند. اگرچه افرادی که کمک مالی می‌کنند می‌توانند برای عموم کاربران ناشناس باشند، اما فردی که درخواست این کمک را کرده قادر به مشاهده نام کاربری، نام پروفایل و همچنین میزان پول پرداختی خواهد بود.

در حالی که هم اکنون این ویژگی مراحل آزمایشی خود را پشت سر می‌گذارد، اما در نهایت به صورت جهانی برای تمام کاربران عرضه خواهد شد. به گفته این کمپانی، مردم در سراسر جهان از اوایل سال جاری میلادی تا به امروز، موفق به جمع ‌آوری ۶۵ میلیون دلار کمک مالی برای ویروس کرونا و عدالت نژادی از طریق فیسبوک و اینستاگرام شده‌اند.

در ۳۰ روز گذشته کمک‌های مالی از طریق اینستاگرام در ایالات متحده آمریکا دو برابر شده است. اوایل امسال این شبکه اجتماعی چنین قابلیتی را برای لایو عرضه کرد و در سال ۲۰۱۹ نیز استیکر اهدا کمک مالی برای استوری‌ها را در اختیار کاربران قرار داد.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید