پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال برای افزایش توان تبادلاتی در چرخه بازگشت ارز و تسهیل تبادلات ارز

0
1766

یکی از مواردی که تا پیش از این همواره در بدنه ساختار اقتصادی کشور ما با انتقادات متعددی روبرو بود بحث محدودیت‌های کمتر موجهی بود که برای استفاده، خرید و فروش رمزارزها مطرح می‌شد. در همین راستا با انتشار تصمیمات اخیر جلسه هماهنگی بین کانون صرافان و بانک مرکزی، یکی از بندهای این تصمیمات شرایط کار برای فعالان حوزه رمزارز را بسیار ساده‌تر از قبل خواهد کرد.

به گزارش آی تابناک : یکی از مواردی که تا پیش از این همواره در بدنه ساختار اقتصادی کشور ما با انتقادات متعددی روبرو بود بحث محدودیت‌های کمتر موجهی بود که برای استفاده، خرید و فروش رمزارزها مطرح می‌شد. در همین راستا با انتشار تصمیمات اخیر جلسه هماهنگی بین کانون صرافان و بانک مرکزی، یکی از بندهای این تصمیمات شرایط کار برای فعالان حوزه رمزارز را بسیار ساده‌تر از قبل خواهد کرد.

در شرایط کنونی کشور که کمترین میزان واردات ارز به سبب محدودیت‌های تجاری اعمال شده برای تجار و فعالان اقتصادی کشور مطرح شده یکی از راه‌های پرداخت هزینه‌های خرید از کشورهای خرید می‌تواند رمزارز باشد. در واقع استفاده از پتانسیل این سبک از پرداخت امتیازی بوده که به صورت ویژه مغفول قرار گرفته و نیاز به بازبینی گسترده‌ای داشت.

به گزارش ایلنا، پیرو بیان این مشکل از یک سو و برخی ردیف‌های قانونی که نیاز به تصحیح، توجه و تمرکز به آنها بسیار احساس می‌شد، طی جلسه‌ای مشترک بین کانون صرافان ایران و بانک مرکزی، تصمیماتی مهم اتخاذ شد تا بسیاری از این مسائل حل شوند.

در همین راستا، کانون صرافان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

کانون صرافان ایران، برای ثبات بازار ارز با سیاست های بانک مرکزی ج.ا.ا همراه است و به منظور استفاده از پتانسیل صرافی های رسمی سراسر کشور و تقویت بازار و رفع دغدغه ها از نوسانات ارز در روزهای اخیر، در جلسات تخصصی در محل بانک مرکزی ج.ا.ا حضور یافته که به تصمیمات سازنده ای منتج شد..

گفتنی است، تصمیمات این جلسه پس از بررسی در کمیته های تخصصی بانک مرکزی ج.ا.ا اجرایی می شود.

مهمترین تصمیمات اخذ شده در این جلسات به شرح زیر است:

همکاری مستقیم بانک مرکزی با صرافی های رسمی برای تقویت چرخه خدمات رسانی در سامانه نیما و حضور بیش از پیش برای پاسخگویی به خریداران ارز در سامانه نیما
استفاده از پتانسیل شبکه رسمی صرافان سراسر کشور جهت تنوع بخشی در ارسال حوالجات و ارائه خدمات ارزی
اعلام کانون صرافان به عنوان تنها تشکل رسمی حوزه ارز در بخش خصوصی به هموطنان
فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به عموم مردم جهت عدم حضور در بازار ملتهب
استفاده از خدمات نوین در تمام صرافی های مجاز برای افزایش تنوع، سرعت ارائه خدمات و کاهش زمان مراجعه به صرافی با توجه به شیوع ویروس کرونا
افزایش ارتباط تنگاتنگ صادرکنندگان و صرافی مجاز برای روان سازی چرخه تبادلات ارزی در نقل و انتقالات ارز توسط شبکه کارگزاری صرافی ها در سراسر دنیا و تسریع بازگشت ارزهای صادراتی
پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال برای افزایش توان تبادلاتی در چرخه بازگشت ارز و تسهیل تبادلات ارز
تلاش برای شناساندن و معرفی کانال ها و وبسایت های غیررسمی که با برهم زدن آرامش روانی سعی در ایجاد نوسان در بازار ارز دارند.

لازم به ذکر است با توجه به امکان رفع تمام نیازهای هموطنان محترم در چارچوب جدول 24 گانه نیازمندی ارز، تمام صرافی های مجاز در سراسر کشور توانایی برآورده کردن نیازهای رسمی هموطنان را دارا بوده و خواهشمند است از پذیرش ریسک خرید در فضای غیررسمی اجتناب کنید.

در انتهای این بیانیه کانون صرافان به کاربران توصیه کرده تا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق اپلیکیشن رسمی کانون صرافان به اطلاع این کانون برسانند تا بتوان با ایجاد فضای تعاملی، به رفع سریعتر و با کیفیت بالاتر مشکلات کاربران، تجار و عموم مردم در این زمینه پرداخت.

منبع : شهر سخت افزار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید