تحلیلگران از قیمت ۴۰۰ هزار دلاری بیت‌ کوین تا یک دهه آینده می‌گویند

0
1830

یک تحلیل جامع پیش‌بینی  قیمت بیت کوین تا پایان سال تقریبا به ۲۰ هزار دلار می‌رسد و قیمت ۴۰۰ هزار دلاری بیت‌ کوین با حفظ روند افزایشی، تا سال ۲۰۳۰ دور از ذهن نیست.

سایت Bitcoin در گزارشی به نقل از « Crypto Research Report»، پیش‌بینی قیمت چندین ارز دیجیتال شامل بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و استلار را منتشر کرده است. در این گزارش از روش محبوب ارزش‌گذاری با نام مدل «معادله مبادله» برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین در آینده استفاده شده است.

در این گزارش آمده:

«مدل معادله مبادله یک رویکرد کامل برای ارزیابی دارایی‌های ارزهای دیجیتال است. این بدان معناست که مدل قیمت موردنظر دارایی‌های رمزارز را بر اساس فرضیات تغییرات در عرضه و تقاضا، مشخص می‌کند.»

بیت کوین 400 هزار دلار

پس از بررسی تمام متغیرها و بازارها، محققان CRP توانسته‌اند قیمت بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، لایت کوین و استلار را پیش‌بینی کنند. بر اساس پیش‌بینی آن‌ها، قیمت بیت کوین در پایان سال به ۱۹,۰۴۴ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۳۴۱ هزار دلار و در سال ۲۰۳۰ به ۳۹۷,۷۲۷ دلار می‌رسد. قیمت اتریوم نیز برای این بازه‌های زمانی برابر ۳۳۱، ۳۵۴۹ و ۳۶۴۴ دلار پیش‌بینی شده است. بیت کوین کش نیز افزایش قیمت را تجربه می‌کند و به ترتیب با قیمت ۴۱۴، ۶۶۹۰ و ۱۳,۰۱۶ دلار معامله خواهد شد.

در گزارش جدید ارزش کل بازار در دسترس برابر با ۲۱۲ تریلیون دلار اعلام شده که شامل مواردی مانند معاملات، وام‌های مصرف‌کننده و ارزهای ذخیره شده می‌شود. در تحلیل CPR تعداد کل کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان ببیش از ۴۰ میلیون تخمین زده شده و این آمار برای هر کشور با میزان تولید ناخالصی ارتباط دارد. با افزایش میزان تولید ناخالص داخلی ملی، نرخ پذیرش رمزارزها افزایش پیدا می‌کند.

در نهایت در این گزارش عنوان شده که رشد معاملات در صرافی‌ها برای ذخیره رمزارزها، سریع‌تر از استفاده از آن‌ها برای خرید کالاها و خدمات است.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید