گوگل ۱۰ میلیارد دلار برای ارتقای فناوری در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

0
2000

گوگل به منظور گسترش حضور در بازارهای بین المللی، از سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در هند در پنج تا هفت سال آینده خبر داد.

«ساندار پیچای»، مدیرعامل گوگل امروز (دوشنبه) از تأسیس صندوق Google for India Digitization Fund خبر داد که این شرکت از طریق آن در هند سرمایه گذاری خواهد کرد. به گفته او گوگل با سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها، همکاری تجاری، عملیاتی و سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها و اکوسیستم، حضورش در هند را گسترش می‌دهد.

سرمایه گذاری در چهار زمینه زیر انجام خواهد شد که برای دیجیتالی شدن هند اهمیت بالایی دارند:

  • دسترسی مقرون به صرفه به اطلاعات برای تمام مردم هند فارغ از زبان (هندی، تامیلی، پنجابی و غیره)
  • ساخت محصولات و خدمات جدیدی که به طور عمیق با نیازهای خاص مردم هند ارتباط دارند
  • حمایت از کسب و کارها برای ادامه یا شروع فرآیند دیجیتالی شدن
  • بکارگیری فناوری و هوش مصنوعی به نفع جامعه هند در زمینه‌هایی همچون سلامت، آموزش و کشاورزی

هند یکی از مهم ترین بازارهای خارجی گوگل محسوب شده و محصولات و خدمات این شرکت نظیر موتور جستجو، یوتیوب و سیستم عامل اندروید به طور گسترده توسط کاربران این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هند با ۱.۳۲ میلیارد نفر جمعیت، دومین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود. بیش از ۵۰۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور در حال حاضر آنلاین بوده و بیش از ۴۵۰ میلیون تلفن هوشمند فعال در شبکه‌های مخابراتی آن ثبت شده‌اند.

مدیرعامل گوگل با اشاره به اینکه هنوز کارهای زیادی هستند که باید برای مقرون به صرفه و مفید کردن اینترنت برای کشور یک میلیاردی هند انجام شوند، از بهبود سیستم‌های ورودی و پردازش صدا برای تمام زبان‌های کشور هند و پشتیبانی از نسل جدید کارآفرینان هندی خبر داد.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید