تلگرام از اپل به دلیل اتخاذ سیاست‌های ضدرقابتی شکایت کرد

0
1818

پیام‌رسان تلگرام از اپل به دلیل اتخاذ سیاست‌های ضدرقابتی در فروشگاه اپلیکیشن اپ استور به اتحادیه اروپا شکایت کرد.

به گزارش فایننشال تایمز، تلگرام پس از اسپاتیفای و Rakuten، سومین شرکت بزرگی است که از اپل به دلیل سیاست‌های ضدرقابتی در اپ استور شکایت می‌کند. پیشتر اسپاتیفای و شرکت ژاپنی Rakuten که یکی از اسپانسرهای رسمی باشگاه بارسلونا است، از اپل به دلیل دریافت پورسانت ۳۰ درصدی از توسعه دهندگان شکایت کرده بودند.

حالا تلگرام نیز در شکایت خود به دریافت پورسانت بسیار بالا توسط اپل اعتراض کرده است. این شرکت همچنین می‌گوید اینکه کاربران آیفون نمی‌توانند از منبعی به غیر از اپ استور اپلیکیشن‌ها را دانلود کنند، به رقابت ضربه وارد می‌کند.

«پاول دورف»، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار تلگرام چند روز قبل نامه‌ای سرگشاده با موضوع «کسب مالیات ۳۰ درصدی روی اپلیکیشن‌ها توسط اپل» منتشر کرد و توجیهات این شرکت برای کسب پورسانت بالا را زیر سوال برد. وی در قسمتی در نامه مدعی شده که هزینه اداره اپ استور در مقایسه با درآمدی که اپل از این فروشگاه کسب می‌کند، بسیار ناچیز است.

دورف در ادامه نامه به ۲۰۰ میلیارد دلار پول نقد اپل که در حساب‌های مختلف خوابیده اشاره می‌کند و می‌گوید دریافت پورسانت بالا به بهانه‌های مختلف از جمله تولید آیفون‌های بهتر صحت ندارد. وی اضافه می‌کند که شرکت‌ها به خاطر تعداد بسیار بالای کاربران اپ استور نمی‌توانند به راحتی از این فروشگاه چشم پوشی کرده و به سمت اندروید تغییر جهت دهند.

باید دید سخنان دورف که بیشتر بر محور ثروت هنگفت اپل و محبوبیت بی حد و حصر این شرکت هستند، تأثیری در تصمیم گیری دادگاه اتخادیه اروپا دارند یا خیر، چرا که «مارگارت وستاگر»، کمیسر رقابت اتحادیه اروپا که تلگرام شکایتش را تسلیم وی کرده، برای تشکیل پرونده علیه اپل به اثبات اتخاذ سیاست‌های ضدرقابتی با سند و مدرک نیاز دارد.

منبع: دیجیاتو

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید