بیت‌کوین به سوی ثبت رکورد جدید

0
681

بیت کوین نزدیک‌تر از همیشه به رکورد بیشترین ارزش در سه سال گذشته، به سوی ثبت رکورد جدید

سه شنبه، بیت‌کوین به سمت بیشترین ارزش خود از سپتامبر ۲۰۱۷ اوج گرفت زیرا کیفیت درک شده این دارایی به عنوان یک مانع در برابر تورم و انتظارات از پذیرش جریان اصلی باعث ترغیب درخواست‌های کلی و جزئی شده است.

بزرگترین رمزارز از نظر مجموع سرمایه در بازار، به ۱۷٫۸۶۸ دلار صعود کرد. بالاترین سطح از ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ و آخرین رشد ۶٫۱ درصدی در ارزش ۱۷۷۶۰ دلاری بود. بیت‌کوین در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ در طی خریدهای هیجانی سرمایه گذاران خرد، به حدود ۲۰٫۰۰۰ دلار رسید.

ارزش بیت‌کوین امسال حدود ۱۵۰ درصد رشد و ۳۶۰ درصد نسبت به پایین ترین ارزش خودش در ماه مارس بهبود داشته است.

Nicholas Pelecanos، رئیس بخش تجارت در NEM گفت: “به دلیل ترکیبی از ساختار بازار و زیرساخت قوی، بیت‌کوین در چند روز آینده به بالاترین ارزش خود در تمام طول ایجادش خواهد رسید.” وی افزود: “زیربنای این افزایش قیمت، روایت ممنوعیت تورم است که وال استریت را از زمان مخالفت‌های گسترده چاپ پول توسط بانک فدرال در اوایل سال جاری تسخیر کرده است.”

Tom Fitzpatrick، تحلیل گر فنی Citi در یادداشتی گفت که بیت‌کوین اطلاعات نمودارهایش می‌تواند به ارزشی معادل ۳۱۸٫۰۰۰ دلار برسد.

سایر رمزارزهای اصلی مانند Ethereum، که اغلب همزمان با بیت‌کوین حرکت می‌کنند، با افزایش ۴٫۲ درصدی به ارزش ۴۷۹٫۹۱ دلار رسید.

اشتیاق شدید به دارایی‌های پر ریسک به دنبال اقدامات بی سابقه دولت و بانک مرکزی برای مقابله با تاثیر پاندمی کرونا و شهرت بیت‌کوین به ضد تورم بودن باعث روند صعودی قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ شده است.

به گفته تحلیلگران، سرمایه گذاران، مانند دفاتر خانوادگی، که به نمایندگی از افراد ثروتمند مدیریت پول را برعهده دارند، رمزارز را به عنوان روشی برای مقابله با هرگونه تورم آتی که ممکن است از تحریک‎های بانک مرکزی ناشی شود، یافته اند.

میزان عرضه بیت‌کوین ۲۱ میلیون است. طرفداران بیت‌کوین می‌گویند، کمبود آن ارزش ذاتی را ایجاد می‌کند و از آن در برابر بانک مرکزی و یا سیاست‌های دولت که باعث افزایش تورم می‌شود محافظت می‌کند.
به گفته تحلیلگران، انتظار می‌رود، شرکت‌ها بیت‌کوین را به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت‌های خود بپذیرند که این باعث گسترده‌تر شدن استفاده از این رمزارز خواهد شد.

از زمان اعلام PayPal مبنی بر بازکردن شبکه خود به روی بیت‌کوین و سایر رمزارزها، ارزش بیت‌کوین تقریبا افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

در یک مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ، Rick Rieder، مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت BlackRock، در زمینه درآمد ثابت جهانی گفت که دارایی‌های رمزنگاری شده یک افزودنی مفید برای موارد به تعادل رسیده است.

منبع: رویترز

برای دیدن اخبار بیشتر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید