شیائومی پرفروش‌ترین برند موبایل جهان شد

0
848

گزارش شرکت تحقیقاتی «کانترپوینت» نشان می‌دهد که شیائومی در ماه ژوئن ۲۰۲۱ برای اولین بار جایگاه پرفروش‌ترین برند موبایل جهان را از سامسونگ و اپل ربوده است.

این اولین بار است که شیائومی توانسته در طول تاریخ فعالیت خود به صورت همزمان از رقبای قدرتمندی همچون سامسونگ و اپل در فروش موبایل پیشی بگیرد.

در این گزارش نوشته شده که اگرچه موقعیت کنونی برای شیائومی تحسین‌کننده است، اما احتمالا سامسونگ پس از حل مشکلات بخش تولید در ویتنام به دلیل موج جدید کرونا، می‌تواند جایگاه نخست را به سرعت پس بگیرد. با این‌حال آنچه شرکت تحقیقاتی کانترپوینت به آن اشاره دارد این است که «رقابت میان سامسونگ و شیائومی از همیشه حساس‌تر شده است.»

شیائومی بر اساس گزارش همین شرکت تحقیقاتی، با فروش حدود ۸۰۰ میلیون موبایل، دومین برند پرفروش گوشی در فصل دوم سال ۲۰۲۱ بوده است.

پرفروش‌ترین برند

فروش شیائومی در ماه ژوئن رشد ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. براساس داده‌های آماری، شیائومی با سهم بازار ۱۷.۱ درصدی توانست از رقیب سرسخت خود یعنی سامسونگ جلو بزند. در ماه ژوئن سامسونگ با سهم بازار ۱۵.۷ درصدی از شیائومی جا ماند و میدان را به رقیب چینی خود واگذار کرد. در گزارش ماهیانه سهم بازار اپل، ۱۴.۳ درصد اعلام شده است.

به گزارش «کانالیس»،‌ شیائومی توانست در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ نیز توانست برای اولین بار با عبور از اپل به دومین تولید کننده بزرگ موبایل در جهان تبدیل شود. براساس این گزارش،‌ میزان عرضه گوشی‌های هوشمند شیائومی در بازار آمریکای لاتین با رشد بیش از ۳۰۰ درصدی روبرو بوده است و این میزان رشد در آفریقا ۱۵۰ درصد و در اروپای غربی ۵۰ درصد گزارش می‌شود.

با وجودی که این شرکت چینی اخیرا موبایل‌های با قیمت بالاتر به بازار عرضه کرده است، اما گفته می‌شود متوسط ​​قیمت فروش هر دستگاه موبایل شیائومی در حال حاضر هنوز ۴۰ درصد کمتر از موبایل‌های سامسونگ و ۷۵ درصد پایین‌تر از موبایل‌های آیفون اپل است.

منبع: دیجیاتو

برای اخبار بیشتر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید